УНИВЕРЗИТЕТ У КРАГУЈЕВЦУ : Са Шангајским Универзитетом медицине и здравствених наука потписан уговор о сарадњи
Са представницима Шангајског универзитета медицине и здравствених наука у Ректорату Крагујевачког Универзитета проф.др.Владимир Ранковић, в.д. ректора Универзитета у Крагујевцу и чланови Ректорског колегијума разговарали су о будућој сарадњи на пољу науке, технолошког развоја и иновација. Потписан је и Уговор о академској сарадњи који ће омогућити даљи рад на конкретизацији идеја и реализацији заједничких активности у наредном периоду.
Фото : УК
Разговарало се и о научним пројектима које обе институције могу реализовати као партнери, као што су размена студената и наставног особља, организација научних конференција, оснивање заједничког центра за трансфер технологије и других.
Гости из Шангаја обишлису и Центар за биоинжењеринг на Факултету инжењерских наука, где су се срели са истраживачима и упознали са радом овог центра који бележи запажене резултате у научноистраживачком раду.
Уговор о академској сарадњи омогућиће даљи рад на конкретизацији идеја и реализацији заједничких академских и научних пројеката.
Препоручујемо
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)