АПЕЛ ДОНОРИМА КРВИ: Покажите хуманост, акција у Параћину 28. августа
СА ВИСОКИМ температурама топе се и резерве крви свих крвних група у Заводу за трансфузију крви у Нишу, а посебно су потребне негативне групе.
Фото: З. Рашић
Ова установа покрива и потребе Опште болнице у Параћину, због чега Црвени крст тог града, који организује акције давалаштва два пута месечно, упућује позив добровољним даваоцима да не забораве да дођу на следећу акцију.
Она ће се одржати у среду, 28. августа, у времену од 8 до 14 часова у просторијама те организације.
Из Црвеног крста поручују даваоцима да дођу у што већем броју како би се прикупио већи број јединица од просечних тридесетак.
Подсећају да животну течност могу да донирају сви пунолетни грађани до 65 година старости ако су доброг здравственог стања, што утврђује на лицу места екипа нишког Завода за трансфузију.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)