ЗАКАЗАНИ „ДРЕНОВАЧКИ ДАНИ“: Дводневна манифестација у част паприке
ДРЕНОВАЦ је село у ком живе врсни произвођачи паприке, због чега се сваке године у њему организује манифестација у част „краљице поврћа“ , а пред почетак бербе.
Фото: З. Рашић
Како је најављено, „Дреновачки дани“ биће одржани 30. и 31. августа, а поред традиционалне изложбе паприке којом ће бити представљен овогодишњи род, предвиђен је низ такмичарских догађања.
И овог пута бираће се најквалитетнији засад паприке, најуређенија парцела, најтежи и најдужи плод. Такође, организоваће се такмичење произвођача ракије, а припремаће се и ајвар, након чега ће жири одабрати најукуснији.
Изложба трактора такође је део програма, као и дефиле квадова, уз обилазак и презентацију оближњег археолошког локалитета.
У културно-забавном програму предвиђен је концерт познатог дреновачког КУД „Спасовdански вез“, док ће 31. aвгуста увече наступити естрадна уметница Снежана Снеки Бабић.
Препоручујемо
ГИМНАЗИЈАЛКЕ ОПЕТ ЗАБЛИСТАЛЕ: Параћинке победнице у спортској гимнастици
11. 03. 2026. у 14:20
РАСПИСАН КОНКУРС „КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ“: Црвени крст у Деспотовцу позвао ученике да учествују
11. 03. 2026. у 13:42
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)