ЈЕДАН ОД МАЛОБРОЈНИХ ОБЈЕКАТА ИЗ ПРЕДРАТНОГ КРАЉЕВА КОНАЧНО ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ Почело рушење Рижине зграде

Горан Ћировић

13. 08. 2024. у 22:13

ПОСЛЕ вишегодишњих имовинско-правних заврзлама, у граду на Ибру почело је Краљеву рушење такозване Рижине зграде у Југ Бодановој улици, да би се омогућио несметани саобраћајни приступ Општој болници "Студеница" и Дому здравља, као и будућем Дијагностичком центру.

ЈЕДАН ОД МАЛОБРОЈНИХ ОБЈЕКАТА ИЗ ПРЕДРАТНОГ КРАЉЕВА КОНАЧНО ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ   Почело рушење Рижине зграде

Г.Шљивић

Здање предратног Шумског газдинства, власништво овдашњег индустријалца Миљка Петровића Риже, саграђено је тридесетих година прошлог века. Од национализације после Другог светског рата имала је различите намене, а у њој су, до земљотреса 2010, били смештени локални одбори разних политичких странака. Тешка статичка оштећења, због поменутих проблема, нису санирана, па је зграда убрзо напуштена и руина је представљала опасност по пролазнике.

Рижиним наследницима у међувремену је исплаћено 30 милиона динара накнаде, на име експропријације, а недавно је постало правоснажно и решење о рушењу - у склопу програма овдашњег Јавног предузећа за уређивање грађевинског земљишта, који обухвата проширење раскрснице и саобраћајница према болничком комплексу.

- За уклањање објекта и израду пројектне документације издвојена су три милиона динара, а после одбијених жалби Завода за заштиту споменика културе у Краљеву добили смо сагласност и Министарства грађевинарства и инфраструктуре, и Министарства културе - објашњава Марица Мијајловић, директорка поменутог ЈП.

Г.Шљивић

T

Г.Шљивић

Марица Мијајловић

Г.Шљивић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ТУЖАН ДАН ЗА ТЕНИС: Изненадно се пензионисао великан, баш пред Аустралијан опен!