СПРЕМНИ ЗА СВЕ ЗАДАТКЕ: Летачка обука пилота и техничара у 98. ваздухопловној бригади

Горан Ћировић

01. 08. 2024. у 11:45

На војном аеродрому „Морава“ у Лађевцима код Краљева успешно је реализована редовна летачка обука пилота и техничког особља на авионима „орао“ и хеликоптерима „Ми-35“ у 98. ваздухопловној бригади Ратног ваздухопловства и ПВО, у дневним и ноћним условима.

СПРЕМНИ ЗА СВЕ ЗАДАТКЕ: Летачка обука пилота и техничара у 98. ваздухопловној бригади

Г.Шљивић (архива)

Како је саопштило Министарство одбране, Пилоти 241. ловачко-бомбардерске авијацијске ескадриле извели су летове као део тренажа чији је циљ да се одржи висок ниво оспособљености за извршавање наменских задатака у повољним и неповољним метео-условима, док су техничари спровели редовну проверу склопова и делова авио-мотора, електро-склопова и инструмената пред полетање и по слетању.

Г.Шљивић (архива)

 

- Пилоти и летачи-техничари 714. противоклопне хеликоптерске ескадриле спровели су су летачку обуку на хеликоптерима „Ми-35М“ у отежаним ноћним условима, по смањеној видљивости – наводи се, поред осталог, у саопштењу. - Осим сталног састава ескадриле, у редовној обуци у летењу дању учествовали су кадети пете године Војне академије на студијском смеру Војно ваздухопловство, који су на хеликоптерима „гама“ увежбавали полетање и слетање и реализовали летење на малим висинама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје