СМЕДЕРЕВО НА ТРОПСКИМ ТЕМПЕРАТУРАМА: Снабдевање струјом редовно, потрошња воде већа за 40 одсто, цистерне на улицама
Упркос дуготрајном тропском таласу и температурама које ових дана у Смедереву досежу и изнад 40 степени, радници ЈКП „ Зеленило и гробља“ успевају да редовно обављају своје послове на уређењу зелених и цветних површина.
foto Grad Smederevo.jpg
Раднике је овог јутра обишла градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић и они су јој у разговору потврдили да са послом крећу пре свих, у раним јутарњим часовима и завршавају до најтоплијег дела дана.
Према речима Срђана Стојковића директора ЈКП „ Водовод“ и поред екстремно високих температура водоснабдевање на територији Смедерева је уредно и нема пада притиска у мрежи, упркос повећаној потрошњи воде за око 40 одсто.
На неколико локација у граду обезбеђена је вода из хидраната са славинама, док су на још неколико локација постављене цистерне, а у систем водоснабдевања укључено је и 6 мобилних резервоара.
Снабдевање потрошача струјом је уредно, кажу у Електроморави Смедерево. Потрошња струје је због коришћења расхладних уређаја повећана, али систем је стабилан.
Због високих температура, цистерне ЈКП „ Зеленило и гробља“, ће у интервалу од 14 -22 часа прскаће улице у ужем језгру града где нема много зеленила.
Препоручујемо
РАДОВИ У ЛОЗНИЦИ: Држава гради нова и уређује стара здања Цвијићеве школе
03. 07. 2026. у 17:21
УЛАЗ ЗА ЛЕЧЕЊЕ МАЛОГ КОНСТАНТИНА: На "Штранду" још један "Хуманитарни понедељак"
03. 07. 2026. у 16:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 01:24
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)