ПАРАЋИНСКИ ПЕСНИЦИ И СЛИКАРИ: На манифестацијама у Ражњу и Житковцу (ФОТО)
НЕУМОРНИ чланови Књижевног клуба „Мирко Бањевић“ из Параћина јуче су учествовали на чак две манифестације, у Ражњу на ликовној колонији са дугом традицијом у склопу манифестације „Дани Саве Јеремића“ и у Житковцу на Песничким сусретима.
Фото: Приватна архива
У порти Цркве Светог Илије у Ражњу Параћинци су показали да су неки од њих не само песници већ и сликари, па су се четкице и боја латили Олга Ружић Лодика, Душан Ружић и Драгица Илић.
Друга група КК „Мирко Бањевић“ - Зоран Павловић, Злата Јовановић, Мирослав Чопа и Радмила Милојевић наступили су на „Житковачком стиховезу“, књижевном догађају са око четрдесетак песника из других клубова.
Фото: Приватна архива
Ову манифестацију организовали су удружење „Чегар“ Ниш, УП „Расковник“ Смедерево и УСУК „Завичај“ Житковац.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ О БОРБИ ЗА ДРУШТВО БЕЗ НАСИЉА Положај жена све бољи и бољи
09. 12. 2025. у 20:00
СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
09. 12. 2025. у 16:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)