ГРАДИЛИШТЕ МОСТА У ПАРАЋИНУ: Најпре монтажне скеле, па бетонирање (ФОТО)
У КОРИТУ реке Црнице у току су радови на монтажи скела неопходних за изградњу новог друмског моста у главној параћинској улици, а на градилишту су радници „Путева Ужица“ , фирме којој је поверен овај захтеван инфраструктурни задатак.
Фото: З. Рашић
Пре рушења старог моста измештене су све инсталације које су се у близини налазиле, што је прилично потрајало јер део инсталација није био ни уцртан.
Након монтаже скеле, како је најавио координатор изградње мостова у Параћину Саша Ружић, почеће и бетонирање саме конструкције ради спајања речних обала.
Очекује се да нови мост буде завршен током септембра, и то ће бити други нови друмски мост у оквиру пројекта изградње седам нових мостова у склопу пројекта заштите Параћина од изливања Црнице.
Фото: З. Рашић
Четири пешачка прелаза преко реке су такође завршена, па ће преостати изградња још трећег друмског моста у Улици Ђурађа Бранковића, за који је у току израда пројектно-техничке документације у сарадњи са „Путевима Србије“.
Препоручујемо
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)