ИСПОД АСФАЛТА – КАЛДРМА: Откривена на градилишту новог моста у Параћину (ФОТО)
ДОК путари из Ужица вредно раде на изградњи новог друмског моста у центру Параћина након што је стари срушен, једна необична „појава“ привлачи пажњу Параћинаца.
Фото: З. Рашић
Наиме, у склопу радова скинут је стари афалт главне Улице краља Петра Првог на прилазу мосту, па се испод указао некадашњи коловоз – калдрма.
Овај призор делића прошлости централне параћинске улице објављен је и на друштвеним мрежама, уз коментаре да млади Параћинци ту калдрму сада могу да виде први пут.
Фото: З. Рашић
Стари Параћин они су до сада могли да упознају само на фотографијама, али недавно и у виртуелној „шетњи“ у Завичајном музеју, захваљујући пројекту „Параћин чаршија“, могли су да прошетају делом главне улице тридесетих година 20. века.
Препоручујемо
НА ПРАЗНИК ВИСОКОГ ДЕСПОТА СТЕФАНА: На Мачковом камену литургија и слава (ФОТО)
01. 08. 2026. у 15:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)