КАДА ЋЕ ЦВЕТАТИ ТИСА: Познат термин кад се магија у Србији дешава

sopstveni

06. 06. 2024. у 16:42

ШЕСНАЕСТА по реду манифестација у част јединственог природног феномена, цветања реке Тисе и љубавног плеса Тиског цвета, почиње 15. јуна и траје до 23. јуна, уз богат уметнички и културно-забавни програм.

КАДА ЋЕ ЦВЕТАТИ ТИСА: Познат термин кад се магија у Србији дешава

Foto: Društvene mreže

- Док чекамо фамозни плес, манифестацију премијерно отвара изложба коња липицанске расе Тиска потковица, по којима је мала варош, Нови Бећеј на Тиси, од давнина познат, уз наравно романтичне вожње кочијама и чамцима и концерт Тонија Цетинског 21.јуна - каже Невена Суботић, члан Организационог одбора уз позив заљубљенима, али и свима који имају љубавне жеље, да дођу пусте упаљену свећицу утиснуту у лицидерско срце у реку и провере легенду по којој их током цветања,  река Тиса испуњава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом