КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ У ЛКЦ: Представљање књига Соње Атанасијевић

Лесковачки културни центар својој публици представља књиге „Спавај, звери моја“ и „Вештице из Илинаца“ Соње Атанасијевић.

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ У ЛКЦ: Представљање књига Соње Атанасијевић

фото: И.Митић

Представљање дела ауторке, која је добитница награде Бранко Ћопић САНУ и два пута награде Златни хит либер, заказана је за среду, 5. јун, у 19.30 часова.

Књиге Соње Атанасијевић биле су номиноване за бројне значајне награде: НИН-ову, Стеван Сремац, Женско перо, Исидора Секулић и Београдски победник.

Објавила је романе: Они су остали, Црвени круг, Бекство из акваријума, Наранџе за Божану, Ко је убио Алфија, Ваздушни људи, Велика лаж, као и збирку прича Крилата туга.

Проза јој је заступљена у неколико антологија и превођена на француски, енглески, бугарски, румунски и македонски језик. Члан је Српског књижевног друштва и члан сарадник Матице српске. Рођена је у Лебану, а живи у Београду.

О свом књижевном делу, осим ауторке, говориће и мр Биљана Мичић, књижевни критичар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана