ПОМОЋ И ОНЛАЈН: У Сечњу организују школу родитељства
УДРУЖЕЊЕ жена Наш осмех из Сечња у сарадњи са стручним тимом из Зрењанина покреће Школу родитељства Цео свет, за труднице и очеве са подручја општине Сечањ.
S, Mladenovski
Пројекат је подржан од Министарсва за бригу о породици и демографију, а ова јединствена школа родитељства намењена је свим становницима са подручја општине Сечањ, који треба да се остваре у улози родитеља, уз савете стручних лица из ове области.
- Почетак програма је од 24. недеље трудноће, а радионице ће се организовати два пута недељно онлајн у трајању од 60 минута, пројекат је предвиђен да траје шест месеци, први месец је припремни, а циклус едукација ће трајати пет месеци, са циљем да будућим родитељима из мањих сеоских средина омогући квалитетне информације и директан разговор са стручним лицима - поручују из Удружења жена Наш осмех, уз напомену да ће кроз едукативне радионице будући родитељи добити психофизичку припрему и психолошку подрдшку.
Програм Школе родитељства ће водити тим од шест предавача, стручњака из различитих области, гинеколог, психолог, педијатар, стоматолог, струковна бабица и медицинска сестра.
Школа родитељства ће будућим родитељима пружити јасне смернице и упутсва за здраву трудноћу и порођај, развој привржености између детета и родитеља, подршку дојењу, хигијену и негу новорођенчета, као и психовизичку припрему трудница за порођај, затим и смернице за период после порођаја.
Школа почиње са радом 1. јуна а у току су пријаве полазника на територији општине Сечањ.
Препоручујемо
ОДБОРНИЦИ СПАСИЛИ ОНКОЛОГИЈУ: Долазак лекара из Сенте у Кикинду плаћаће градски буџет
07. 07. 2026. у 13:42
ПОЧАСТ СЛОБОДАРИМА: У Белој Цркви код Крупња сећање на лето 1941. године (ФОТО)
07. 07. 2026. у 13:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)