ЛОВ НА СРНДАЋЕ: Пуна ловишта дивљачи у Јадру
ЛОВИШТА у Јадру, у лозничком крају, пуна су свих дивљачи, а недавно се појавио и медвед. У току је редовни лов на срндаће којих има много на све стране.
Министарство пљопривреде шумарства и водоснабдевања
Искусни ловац, Ненад Јовановић из Клубаца, одстрелио је срндаћа у шумама засеока Прњавор, у селу Коренита, недалеко од Манастира Троноша.
Минулог викенда одстељено је четрдесетак срндаћа, који се, осим по шума, шетају као паунови по овдашњим пољима, путевима а залазе и у домаћинства.
- Читаве године срндаће, као и друге животиње кад је ловостај, хранимо и чувамо од којекаквих ловокрадица - каже Јовановић. - Сада их ловимо, али све је установљено како бисмо одржали равнотежу у ловиштима. Срндаћа има као шаше.
Срндаћи долазе и у повртњаке овдашњих људи и једу засејани грашак и боранију.
Препоручујемо
ШОК КОД ВРАЊА Сељане призор паралисао од страха: "Био је ту 5 година" (ВИДЕО)
14. 03. 2026. у 21:33
СА КАДЕТИМА У ПЛАНИНЕ: Промоција Војне академије у Вршцу, па успон до Гудуричког врха
13. 03. 2026. у 16:54
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)