СТИХОВИМА ОБОЈИЛИ ЦРКВЕНУ СЛАВУ: Селу прославио и село Српски Итебеј
ЦРКВЕНУ славу Спаљивања мошти светог Саве, која је уједно и слава села Српски Итебеј, код Зрењанина, осим свечаног црквеног обреда, традиционалног кувања пилећег паприкаша и такмичења у гађању глинених голубова, стиховима су обележили надахнути песници из оближњег Житишта.
Petar Stanić
- Захвални смо нашим пријатељима из клуба књиге Бранко Радичевић из Житишта, који су и ове године увеличали нашу славу и стиховима обојили предивно књижевно вече - нагласила је Дејана Милошев, члан Савета Месне заједнице Српски Итебеј.
Своје стихове и афоризме говорили су Предраг Радаковић, председник Клуба књиге Бранко Радичевић из Житишта, Драгослав Савић, Зоран Прибишић, Срђан Карановић, Велемир Грубачки Шенђурски и Драгутин Видачић.
Препоручујемо
ГИМНАЗИЈАЛКЕ ОПЕТ ЗАБЛИСТАЛЕ: Параћинке победнице у спортској гимнастици
11. 03. 2026. у 14:20
РАСПИСАН КОНКУРС „КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ“: Црвени крст у Деспотовцу позвао ученике да учествују
11. 03. 2026. у 13:42
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)