УНИВЕРЗИТЕТСКИ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР КРАГУЈЕВАЦ:Укинута забрана посета пацијентима
У Универзитетском клиничком центру Крагујевац укинута је забрана посета хоспитализованим пацијентима и обавеза ношења заштитних маски.
Фото:УКЦК
Посете пацијентима на болничком лечењу омогућене су уторком, четвртком и недељом у периоду од 15:00 – 15:30 сати, а посетиоци могу боравити крај пацијента само појединачно.
Обавезно тестирање на Ковид 19 као услов за пријем на болничко лечење на одељењима и клиникама УКЦ Крагујевац, као што су хематологија, онкологија, кардиологија и друга, укинуто је према препоруци Министарства здравља. Није више обавезно ни тестирање на SARS-CoV-2 пацијената са симптомима акутне респираторне инфекције, осим у случајевима када ординирајући лекар упути пацијента на тестирање због постављања дијагнозе и прописивања терапије.
У случају да је тест позитиван, изолација пацијената оболелих од Covid-19 траје до 24 сата након престанка температуре, а највише 10 дана од појаве симптома и знакова болести.
Препоручујемо
НАЈВЕЋИ САЈАМ ХОРТИКУЛТУРЕ У СРБИЈИ: На Шумадија сајму у Крагујевцу више од 100 излагача
17. 04. 2024. у 16:50
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)