ОБНОВЉЕНА ФАСАДЕ ХРАМА СВЕТОГ ЂОРЂА НА СМЕДЕРЕВСКОМ ТРГУ: Завршена реконструкција

Јелена Илић

28. 03. 2024. у 12:07

ЗАВРШЕНА је реконструкција и обнова фасаде цркве Светог великомученика Георгија на градском тргу у Смедереву.

ОБНОВЉЕНА ФАСАДЕ ХРАМА СВЕТОГ ЂОРЂА НА СМЕДЕРЕВСКОМ ТРГУ: Завршена реконструкција

Фото Н. Живановић

Град је уложио око 7,5 милиона евра али највећи део новца стигао је од донатора. Прва фаза радова почела је 2020. године, а након паузе, настављена је прошле године.

Црква је грађена од 1850. до 1854. и спада међу највеће храмове 19. века у Србији. Од 1990. до 2005. је обављена последња генерална рестаурација, доке је 2014. обављена санација звоника 2014.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?