САТ ЗА НАШУ ПЛАНЕТУ: И ове године Краљевчани учествују у глобалнј акцији
И ове године Краљевчани ће се придружити глобалној акцији „Сат за нашу планету Земљу“ коју сваке године крајем марта организује Светки фонд за заштиту природе.
Г.Шљивић
Ова кампања када градови широм света гасе светла на сат времена указујући на значај очувања животне средине, установљена је 2007. године у Сиднеју и има за циљ да подстакне грађане да бар на кратко буду јединствени и да размисле о свом утицају на климатске промене са којима се Земља свакодневно суочава, уз поруку да је укључивањем појединца, организација, институција и компанија могуће нешто предузети по питању ублажавања последица и да је могуће променити свакодневне навике за добробит планете.
Град Краљево ће се акцији придружити искључивањем јавне расвете на сат времена, сутра од 20.30 до 21.30, и то на Тргу српских ратника и на платоу испред Трга Светог Саве.
Препоручујемо
НАЈВИШЕ ПРИЗНАЊА ЗА ОДБОЈКАШИЦЕ: Бела Црква прогласила најбоље спортисте у 2025. години
11. 03. 2026. у 20:01
ЖЕНСКИ “РУКОПИС“ СЕНЗИБИЛНИЈИ: Изложба „Жене уметнице“ пред параћинском публиком (ФОТО)
11. 03. 2026. у 17:47
ГИМНАЗИЈАЛКЕ ОПЕТ ЗАБЛИСТАЛЕ: Параћинке победнице у спортској гимнастици
11. 03. 2026. у 14:20
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)