ОВЕ ЗЕМЉЕ ЋЕ СЕ ПРЕДСТАВИТИ НА „ВРШАЧКОМ ВЕНЦУ“: Јубиларни фестивал фолклора биће одржан почетком јула
ЈУБИЛАРНИ 25. Међународни фестивал фолклора „Вршачки венац“ биће одржан од 8. до 10. јула, потврђено је на јучерашњем састанку.
Фото: А.Путник
Културни центар Вршац и локална самоуправа ће се као организатори потрудити да овогодишње издање буде најбоље до сада, па су, тако, већ договорили наступе атрактивних фолклорних ансамбала из далеких земаља.
Захваљујући сарадњи са фестивалом „Срце“ из Темишвара, који ће бити одржан у сличном термину, на бини у центру града наступаће фолклораши из Бразила, Колумбије и Јужне Кореје. Они ће у Вршац доћи након наступа у Румунији.
Међу учесницима ће бити и најеминентнији домаћи ансамбли, док ће остали учесници бити договорени у наредном периоду.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)