ЛОВНИ ТУРИЗАМ ПОТЕНЦИЈАЛ БАРИЦА: У јужнобанатском селу организована хајка на лисице и шакале

Јелена Баљак

24. 02. 2024. у 10:03

ФЕБРУАР је месец за ловачке хајке на предаторе, који праве велику штету пољопривредним усевима и све више улазе и у сама урбанизована насеља.

ЛОВНИ ТУРИЗАМ ПОТЕНЦИЈАЛ БАРИЦА: У јужнобанатском селу организована хајка на лисице и шакале

Фото: ЛД "Барице"

Реч је о лисицама и шакалима, чија бројност у значајној мери неповољно утиче и на прираштај младих јединки јеленске и срнеће дивљачи, као и пернатих дивљих животиња.

Широм јужног Баната организују се овакве манифестације, међу којима је била и хајка у пландиштанском селу Барице. Резултат те акције је седам одстрељених предатора.

Представници Ловачког друштва „Барице“ кажу да ће ова манифестација прерасти у традицију, с обзиром на то да желе да се баве ловним туризмом.

У томе виде велики потенцијал свог села, чије је ловише, осим крупне дивљачи, изузетно богато и дивљим гускама и паткама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ТОНЕ У ХАОС: Познато ко је ухапсио Мадура, цуре први детаљи (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ТОНЕ У ХАОС: Познато ко је ухапсио Мадура, цуре први детаљи (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 12:25

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)