ПРИКУПЉЕНО 28 ЈЕДИНИЦА КРВИ: Хуманисти у Параћину донирали животну течност
ДОБРОВОЉНИ даваоци крви нису пропустили ни ову прилику да се одазову акцији давалаштва, трећој по реду коју је ове године организовао Црвени крст у Параћину.
Фото: З. Рашић
Била је то уједно прилика да хуманисти провере своје основне параметре здравља код медицинске екипе која је специјално за ову прилику дошла из нишког Завода за трансфузију крви.
Параћинци су даривали овог пута 28 јединица крви, што се уклапа у просечан одзив кад је о акцијама прикупљања драгоцене течности у овој општини реч.
До краја овогмесеца у Параћину ће на истом месту, у просторијама Црвеног крста, бити органзована још једна ДДК акција.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)