НАТПРОСЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ И ПРЕГРШТ НАГРАДА: Успех ваљевских ученика из српског језика и књижевности
НА републичким такмичењима Друштва за српски језик и књижевност, организованим у сарадњи са Министарством просвете, бриљирали су ученици из Ваљева, Лајковца и Осечине. Часопис "Гимназијалац" новинарске секције Ваљевске гимназије освојио је прву награду, а Литерарна секција ОШ "Миле Дубљевић" из Лајковца признање "Професор др Слободан Ж. Марковић.
Foto B. Puzovic
У категорији средњих школа, Литерарна секција Ваљевске гимназије освојила је другу, а Лингвистичка секција трећу награду. На такмичењу средњошколаца у изради писаног задатка, другу награду добио је Богдан Петровић, ученик другог разреда Ваљевске гимназије.
Друга награда припала је Лингвистичкој секцији ОШ "Миле Дубљевић" из Лајковца. Трећу награду добила је Лингвистичка секција ОШ "Браћа Недић" из Осечине.
За велико залагање у раду са ученицима и натпросечне резултате на републичком такмичењу "Књижевна олимпијада", током протекле деценије, признања су добиле професорке Ваљевске гимназије мр Милена Милисављевић са 11, те др Вера Ваш, сада у пензији, са девет освојених награда. На такмичењу из методике наставе, трећу награду освојила је професорка Мирјана Смоловић из ОШ "Нада Пурић" из Ваљева, на тему "Момчило Настасијевић - Труба".
Препоручујемо
БЛИЗАНЦИ БРАТ И СЕСТРА: У породилишту у Новом Саду за дан рођене 34 бебе
24. 12. 2025. у 16:25
СТРАВИЧАН УДЕС У ВАЉЕВУ: Аутомобил завршио на крову - Полиција на лицу места (ФОТО)
22. 12. 2025. у 09:38
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)