ПО ЧАСНИ КРСТ НА ДВА ЈЕЗЕРА: Пливање на Богојављење у Кикинди биће организовано на две локације

Рада Шегрт
Рада Шегрт

18. 01. 2024. у 06:15

ТРАДИЦИОНАЛНО, десето пливање за часни крст, на Богојављење, и ове године у Кикинди ће се одржати на две локације: у граду на Старом језеру и на језеру у Новим Козарцима.

ПО ЧАСНИ КРСТ НА ДВА ЈЕЗЕРА: Пливање на Богојављење у Кикинди биће организовано на две локације

Фото: Р. Шегрт

 Пливачи ће се на Старом језеру такмичити тачно у подне, а сат времена раније манифестација ће бити организована на језеру Стрелиште у Новим Козарцима.

Организатор пливања је Ронилачки клуб "Орка" у сарадњи са Културним центром Кикинда, СПЦ и уз подршку локалне самоуправе. Заинтересовани за пливање у Кикинди могу да се пријаве на број 063384792.

А то ће моћи да учине и на дан одржавања овог догађаја. За пливање на Стрелишту у Новим Козарцима пријаве се примају на број 0644463731.

Учесници морају да обаве лекарски преглед, који ће у Козарцима бити организован у 9.30, у просторијама ФК "Слобода". Прошле године у Кикинди је за часни крст пливало 26, а у Новим Козарцима 12 такмичара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ПО ДОСТОЈЕВСКОМ: Ових 6 знакова откривају ЗЛЕ ЉУДЕ