КРУЖНИ ТОК ТЕК 2024. ГОДИНЕ: Преуређење најкомпликованије раскрснице у Вршцу одложили технички проблеми
НАЈКОМПЛИКОВАНИЈА раскрсница у Вршцу, која се налази код Маргитског насеља, ове године је требало да буде преуређена у кружни ток, али ће ти радови, ипак, бити изведени током 2024.
Фото: Ј.Ј.Баљак
Како је објаснила градоначелница Драгана Митровић, спроведене су све процедуре и закључен је уговор за реализацију те капиталне инвестиције, али због техничких проблема – потребе да се затворе државни путеви првог реда – нису могли да започну радове.
Наиме, та раскрсница повезује пет улица и два међународна магистрална правца и тренутно је најфреквентнија саобраћајница у граду. Кроз њу пролази сав међународни теретни саобраћај.
Регулише је седам семафора, због чега се у том делу града стално стварају непотребне гужве. Зато локална самоуправа и жели да ту направи кружни ток, како би убрзали ток саобраћаја, али и смањили емисију штетних гасова.
Најављено је да ће то бити модеран кружни ток са савременом уличном расветом. Инвестиција је вредна 50,5 милиона динара и равноправним уделом је финансирају АПВ и локална самоуправа.
Вршац засада има само један кружни ток, који је саграђен 2018. код Агрико пијаце.
Препоручујемо
СА КАДЕТИМА У ПЛАНИНЕ: Промоција Војне академије у Вршцу, па успон до Гудуричког врха
13. 03. 2026. у 16:54
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (1)