ПОМЕН И ПОЧАСТ СРПСКОМ И ЈУГОСЛОВЕНСКОМ МОНАРХУ: Церемонија у сурдуличком Санаторијуму
Поводом 89. годишњице смрти краља Александра Првог Карађорђевића, Савез потомака ратника Србије – Општински одбори Сурдулица и Владичин Хан са свештенством Српске православне цркве организовали су помен и одавање почасти српском и југословенском монарху.
FOTO: Privatna arhiva
Помен и церемонија одавања почасти извршени су у комплексу Специјалне болнице за плућне болести у Сурдулици пред Спомен-бистом краљу Александру. Он је, иначе, основао ову здравствену установу 1924. године, као Државну болницу за опоравак и рехабилитацију српских ратника из Балканских и Првог светског рата, у народу познатом као Санаторијум.
Приликом церемоније одавања почасти венце су положиле делегације Савеза потомака ратника Србије из Општинског одбора Сурдулица, Општинског одбора Владичин Хан и Градског одбора Врање, као и представници Дома за стара лица из Сурдулице и одборник Мирољуб Ивановић.
Краљ Александар Први Карађорђевић убијен је у Марсејском атентату 9. октобра 1934. године. Њега је убио бугарски терориста Величко Димитров Керин познатији под псеудонимом Владо Георгијев Черноземски. Черноземски је био члан тадашње терористичке организације ВМРО.
Препоручујемо
НАРОД ЈЕ ПАДАО НА КОЛЕНА: Југославија, Србија и Београд се опраштају од свог краља
30. 06. 2023. у 07:00
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)