ТАКМИЧЕ СЕ И ШКОЛАРЦИ: У Сомбору се обележава Европска недеља спорта
У оквиру обележавања Европске недеље спорта, коју организују Град Сомбор, Олимпијски комитет и Министарство омладине и спорта, организују се бројне спортске активности.
фото: Град Сомбор
У јучерашњем програму манифестације под називом „Пут око Европе“, школарци су се надметали у кошарци и показали своје знање у постизању кошева, а програм ће се одржавати и наредних дана.
- Европска недеља спорта се код нас одржава пети пут током које ћемо имати велики број изузетно лепих и интересантних, како едукативних радионица, тако и физичких активности. Ове недеље ће бити одржана бициклистичка и кајакашка тура, рекреација за жене, спортић за децу, а у петак, 29. септембра, ће бити одржана „Трка за срећније детињство“, у оквиру које ће преко четири стотине малишана кроз спорт и дружење од малих ногу учити о важности бављења физичком активношћу - истакла је Антонија Нађ Косановић, градска већница за спорт.
Европска недеља спорта се одржава широм Европе, а покренута је на иницијативу Европске Комисије и одржава се од 23. до 30. септембра.
Препоручујемо
ЕВРОПСКА НЕДЕЉА СПОРТА: ОКС и Министарство спорта подржали традиционалну акцију
20. 09. 2023. у 18:35
ПОМОЋ У ОБРАЗОВАЊУ: Лазар Зубовић овогодишњи стипендиста Града Сомбора
19. 09. 2023. у 15:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)