ОД РАДИОНИЦА И ФОЛКЛОРА, ДО ТАКМИЧЕЊА: ,,Михољски сусрети села'' ове године у Павловцу

Одбор за организовање овогодишњих ,,Михољских сусрета села'' усвојио је програм манифестације која ће бити одржана 30. септембра у селу Павловац.

ОД РАДИОНИЦА И ФОЛКЛОРА, ДО ТАКМИЧЕЊА: ,,Михољски сусрети села ове године у Павловцу

Фото: Град Врање

Програм ће се одвијати у дворишту Основне школе у Павловцу, а почетак jе предвиђен за 11 сати. Планирани су драмски приказ ,,Млади чувари обичаја прадедова'', наступ фолклорних група, креативна ликовна и радионица грнчарства, затим представљање производа сеоских газдинстава, изложба домаће радиности, као и такмичење у припремању гулаша и презентација традиционалних јела.

Такође, предвиђена су такмичења за децу и одрасле под називом ,,Игре без граница''. Манифестациjа се завршава у 16.30 сати, када ће бити проглашени наjуспешниjи учесници. Покровитељи манифестациjе су Министарство за бригу о селу и Град Врање, а организатор Културно – образовни центар  Врање.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво