МОДЕРНА ЛУКА РАЗВИЈА ГРАД: У Новом Саду свечано пуштен у рад вертикални кеј
ВЕРТИКАЛНИ кеј дуг 184 метра у Луци Нови Сад, у чију је изградњу власница луке Компанија Ди-Пи Ворлд (DP World) уложила око седам милиона евра, свечано је јуче пуштен у рад у присуству министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горана Весића, градоначелника Милана Ђурића и отправника послова Амбасаде УАЕ у Србији Ибрахима Алдармакија.
З. Грумић
После разговора са генералним директором Ди-Пи Ворлда Клаудијом Негреануом и обиласка простора новоизграђеног кеја, министар Весић је истакао велики значај инвестирања за развој наше привреде и земље у целини и нагласио да ће Србија ову годину завршити са више од четири милијарде евра нових страних инвестиција.
- Прошле године имали смо 4,4 милијарде, што је више него што су имале све земље Западног Балкана заједно. Наша земља се развија и имаћемо раст бруто домаћег производа, што иначе није баш чест случај у Европи – рекао је Весић.
Министар је оценио да је DP World добар страни партнер, који је, како је додао, имао обавезу да након куповине Луке Нови Сад пре четири године, уложи 30 милиона. Део тог плана компанија је већ остварила а у наредном периоду наставиће улагања.
- У томе ће имати подршку нашег министарства и Града Новог Сада, јер свака инвестиција значи нова радна места и развој за један град – поручио је Весић.
Градоначелник Ђурић је такође указао на велику важност нове инвестиције не само за развој пословања Луке Нови Сад него и за укупну привреду града.
- Захваљујући овом оствареном пројекту, многуће је опет увођење железнице у Луку. Веома сам поносан што данас сведочим о реализацији њихових планова јер је ово велика, капитална инвестиција у нашем граду и земљи која ће омогућити развој наших привредних капацитета и транспорт робе из Новог Сада ка свим дестибнацијама – поручио је градоначелник.
У Луци Нови Сад нови власник је до сада уложио 15 милиона евра. Осим изградње новог и обнове постојећег кеја на Каналу ДТД, изграђено је и међународно путничко пристаниште на Дунаву. Такође је реконструисан железнички колосек, инвестирано у нову опрему и модернизовање претоварне механизације и складишта, као и у нове кранове и реконструкцију дизалица.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)