НИЈЕ ВРЕМЕ ЗА ИГРУ И ПЕСМУ: У Краљеву отказан традиционални "Матурски плес"

Горан Ћировић

16. 05. 2023. у 17:56

Из пијетета према невиним жртвама које су страдале у ужасној трагедији у Основној школи „Владислав Рибникар“ у Београду организациони одбор „Матурског плеса“ у Краљеву одлучио је да се ове године ова манифестација у граду на Ибру не одржи.

НИЈЕ ВРЕМЕ ЗА ИГРУ И ПЕСМУ: У Краљеву отказан традиционални Матурски плес

Г.Шљивић

- У данима туге, када се невине жртве још сахрањују, сматрамо да нема места за плес, музику и игру. Јуче је угашен још један млади живот у овој безумној трагедији и било би непримерено да се само три дана касније одржи манифестација која плесом слави младост – наводи се у саопштењу Организационог одбора.

- Убеђени смо да ће краљевачки матуранти и њихови родитељи разумети ову одлуку, уз наду да се овакав злочин никада и нигде не понови.

 

Краљевачки матуранти су, иначе, још 2005. године први у Србији заиграли кадрил истовремено са својим европским вршњацима и до сада су се чак четири пута уписали у Гинисову књигу рекорда по броју учесника у симултаном плесу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Донео јој је огромну славу: Који надимак је Зорице Брунцлик имала на почетку каријере?