МАЈСКИ БАЗАР У КИКИНДИ: Изложба колача, рукотворина и цвећа
Туристичка организација Кикинде данас је у центру града организовала„Мајски базар“.
Фото: Р. Шегрт
На њему су понуђени домаћа храна и пиће, првенствено колачи и вина из локалних винарија, као и занатска пива, такође, из малих, кикиндских пивара, као и разне рукотворине из домаће радиности. На тезгама у центру града изложени су производи који се могу наћи само у Кикинди, попут пива од лудаје, односно бундеве, пекмез, такође од овог бисера банатских њива, путер од лешника, али и традиционални војвођански колачи попут штрудле од мака и разних ситних колача. Понуђене у и рукотоворине попут ручно рађених торби, папуча, разних употребних и украсних кутија, слика, чинија, тацни, чаша и разно, разних других предмета.
Овај базар украшен је и разнобојним цвећем, јер је истовремено одржан и Сајам цвећа. Многи су баш данас купили цветнице за своја дворишта и баште, балконе и терасе, прозоре и степеништа. Иако је време промењиво, куповало се највишем цвеће за отворени простор, мање собно биље, а било је и њега. Највише су, наравно, куповале жене, оне су бирале и врсту цвећа и боје, док су мушкарци били каваљери, за пренос саксија.
Препоручујемо
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)