ПРВО ПИЈАНИСТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У НЕГОТИНУ: Учешће потврдила 84 такмичара
УМЕТНИЧКА школа “Стеван Мокрањац” приредиће у среду, 5. априла од 10 часова Прво пијанистичко такмичење "Мокрањац".
Фото: С.М.Јовановић
Ученици основних и средњих музичких школа са клавирског одсека на Првом пијанистичком такмичењу “Мокрањац” у Неготину такмичиће се у дисциплинама: клавир соло и клавирски дуо.
Учешће на овом такмичењу потврдила су 84 такмичара из Неготина, Kладова, Бора, Зајечара, Ниша , Гњилана, Мајданпека и Тргу Жија из Румуније.
-Циљ такмичења је да постане традиционално и да окупља такмичаре из што више градова и држава, јер Неготин као центар музике у Србији то заслужује - каже Станоје Јовановић, наставник клавира у Уметничкој школи “Стеван Мокрањац” у Неготину и секретар овог пијанистичког такмичења.
Препоручујемо
УЈЕДИ ОД 26.8 МИЛИОНА: Биланс проблема због напада напуштених паса у Ваљеву
13. 02. 2026. у 20:00
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)