БИТАН ПУТ: Радови на атарском путу у Станишићу крај Сомбора улазе у завршну фазу

Јелена Лемајић

30. 03. 2023. у 12:26

АСФАЛТИРАЊЕ атарског пута у Станишићу, такозване обилазнице око овог сомборског села у дужини од 3350 метара и ширине 4 метра приводи се крају.

БИТАН ПУТ: Радови на атарском путу у Станишићу крај Сомбора улазе у завршну фазу

фото: Град Сомбор

Захваљујући овом путу тешка пољопривредна механизација моћи да обиђе само насељено место.

- Крајем прошле године завршили смо до нивоа туцаника овај атарски пут цементном стабилизацијом. Тада смо говорили да ћемо у наредним годинама да асфалтирамо ову обилазницу и на наше велико задовољство за који дан ова обилазница биће комплетно асфалтирана - истиче Антонио Ратковић, градоначелник Сомбора. - Ово је веома битан пут, с обзиром да већина тешке механизације, која када је сезона репе пролази кроз насељено место Станишић, сада ће имати могућност да користи ову обилазницу, као и остала пољопривредна механизација. Ми и даље настављамо са изградњом атарских путева и отресишта у овој години и захвалио бих се Покрајинском секретаријату за пољопривреду, водопривреду и шумарство који је помогао у финансирању прве фазе, а комплетно асфалтирање финансирао је Град Сомбор у  износу од око 30 милиона динара.

При крају је прва фаза изградње доводника воде од Светозар Милетића ка Станишићу и наредне године становници овог сомборског села добиће пијаћу воду.

- Очекујемо у овој години да крене један велики пројекат изградње канализационе мреже са пречистачем отпадних вода и управо је Станишић прво насељено место где ће бити извођени ови радови - додаје Ратковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки