ДОСТОЈНИ ДРАГЕ ЉОЧИЋ: Велико признање двојици Шапчана

В митрић

05. 02. 2023. у 13:31

ШАПЧАНИ др Милош Мишко Ранковић, лекар и Раде Веселиновић, познати привредник, вишегодишњи председник Привредне коморе Србије, биће међу првим добитницима награде „Драга Љочић“, који је установила Српска краљевска академија у знак сећања на чувену Шапчанку и Српкињу, прву лекарку код Срба, велику задужбинарку, хуманисту, родољуба и борца за људска права.

ДОСТОЈНИ ДРАГЕ ЉОЧИЋ: Велико признање двојици Шапчана

фото;В.Митрић

Др Ранковић и Веселиновић некако, природно, и као пријатељи и као саборци, иду заједно.И као професионалвци, сваки у својим пословима и као добитници највиших црквених и државних одликовања.

-Заједно су изградили и СПЦ и роду подарили храм у Соко граду, код Љубовије, реплику цркце Светог Јована Канеа са Окридског језера коју је владика Николај обожавао -кажу у СКАНУ.-Личним примерима указују на значај да се Срби сложе, умноже и обоже као велики поштоваоци нашег свеца, охридског, жичког и лелићког Николаја.Веселиновић је показао и доказао много пута да пословни људи и те како имају душу, осећај за све што је потребно и драгоцено у средини где живе.Др Мишко Ранковић, доказани и потврђени врсни лекар, хуманиста и родољуб, чувен је, поред осталог, што има породицу у којој су сви лекари и не зна се, како оцењују пацијенти, ко је бољи и као лекар и као личност.В.Митрић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

МАЛИГНИ ТУМОР ЛЕЧЕН КАО – ИШИЈАС: Зоран Рис (43) из Бачке Паланке већ четири године се бори са ретком болешћу