ПИЈАЋА ВОДА СТИГЛА У ГОРЊИ МИШЕВИЋ: Једно од најудаљенијих јагодинских села добило коначно вододну мрежу
ПОСЛЕ неколико година без водоводне мреже, мештани Горњег Мишевића, једног од најудаљенијих села од града Јагодине, поново су добили пијаћу воду.
FOTO: Privatna arhiva
Водовод, који су вредни мештани изградили 1978. године, а чије извориште је на Црном врху, пуштен је у пробни рад и санирају се евентуални проблеми на мрежи, која је годинама била ван функције.
-На захтев мештана села, пре две године, градска управа је издвојила средства и приступила обнови водовода. Ископан је нови артеријски бунар, набављена пумпа, као и цевовод и остала опрема. Све трошкове платила је локална самоуправа, а радове, осим копања бунара, изводили су мајстори Јагодинског спортског савеза “ЈАССА" – каже директор „ЈАССА“ Зоран Глигоријевић.
Одржавање водовода преузеће Одбор за воду, који су формирали мештани. У селу тренутно живи 90 становника, а има и доста њих који живе у граду, али који брину о својим огњиштима.
Препоручујемо
УЗ ШКОЛУ И АМБУЛАНТА: Обнова ОШ "Љубиша Урошевић" у Старом Ланишту код Јагодине
25. 01. 2023. у 06:30
ДОМ ЗДРАВЉА У ЈАГОДИНИ ПОЗИВА РОДИТЕЉЕ: Вакцинишите децу ММР вакцином
19. 01. 2023. у 17:26
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)