ЧУВАО СТАРЕ ВРАЊСКЕ ПЕСМЕ ОД ЗАБОРАВА: Ин мемориам – Одлазак Слободана Цобија Јовановића
СЛОБОДАН Цоби Јовановић, познати интерпретатор врањске градске песме и изворних народних песама, преминуо је у понедељак увече у Нишу у 76. години, после краће болести.
Фото: Град Врање
Рођен је 1947. године у Лапову код Крагујевца. Завршио је средњу учитељску школу, а 1969. године уписао Музичку академију у Скопљу. Рано је почео да се бави певањем изворних и компонованих песама.
Слободан Цоби Јовановић неговао је опус старих, кроз време потврђених песама врањског подручја, трудећи се да их изводи врло изражајно, са дикцијом која одговара врањском дијалекту.
Он је годинама уназад несебично преносио своје огромно знање и искуство младим људима, који су желели да науче како се правилно интерпретира изворна музика.
Био је узор, па и учитељ млађима, као на пример Ивани Тасић Митић, Тијани Вучковић и Милошу Ристићу, који су постигли запажене резултате на пољу изворног стваралаштва.
Време и место сахране биће накнадно саопштено.
БОНУС ВИДЕО - СЕЋАЊЕ НА ВЕЛИКАНА: Љуба Тадић није играо у позоришту "Бошко Буха" да "не би плашио децу"
Препоручујемо
ВЕСТ КОЈА ОХРАБРУЈЕ: У врањском породишту рођено више беба него прошле године
06. 12. 2022. у 19:43
ОДЛАЗАК АФОРИСТИЧАРА И ПИСЦА: In memoriam - у Лозници преминуо Ненад Ћорилић
26. 12. 2022. у 12:27
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)