КРОВ ПО ЖЕЉИ ГРАЂАНА: На тржници поред Градске пијаце у Руми замењен дотрајала конструкција
ТРЖНИЦА која се налази у оквиру Градске пијаце у Руми, недавно је добила нови кров, и то захваљујући средствима локалне самоуправе која је финансирала радове са око три милиона динара.
Фото: С. К.
Обнова дотрајалог крова била је жеља суграђана, коју је локална власт испунила.
- Слушајући апеле наших суграђана ми смо променили кров на тржници који је заиста био у веома лошем стању и који није мењан откако је изграђена тржница. Одлучила сам када се радови заврше да дођем међу суграђане који овде продају и излажу своје производе, да поразговарам са њима и видим шта је то што им недостаје, какви су им сада услови пошто су се жалили да су им раније били лоши. У разговору са њима видела сам да су задовољни, јер испуњавамо обећања - казала је Александра Ћирић, председница општине Рума.
Према њеним речима, променом крова побољшани су услови за рад у тржници, али да нова улагања предстоје.
- У наредној години ћемо урадити још доста тога на адаптацији објекта тржнице. Променићемо столарију, врата, дотрајале подове, плочице, поставити нове електроинсталације, јаче и боље осветљење, уредити тоалете, окречићемо тржницу да буде прави, репрезентативан пример праве пијаце и праве тржнице - рекла је председница Ћирић.
Како је рекла, Рума је трговачки и пољопривредни град и кроз пијацу прође највећи број суграђана.
V.N.
Препоручујемо
ГРАДЕ НОВИ КРУЖНИ ТОК: Општина Рума издваја средства за саобраћајну инфраструктуру
30. 11. 2022. у 09:16
ДА БИ "ВОДОВОД" РАДИО КАО - САТ: Рума улаже у своја комунална предузећа
17. 11. 2022. у 06:31
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)