ГУСЛЕ СРПСКИ КОД: Занимљиво предавање у Културном центру у Зрењанину
Предавање под називом Гусле српски код у Културном центру у Зрењанину, у уторак 6. децембра од 18 часова, одржаће др Данка Лајић Михајловић виши научни сарадник Музиколошког института Српске академије наука и уметности у Београду.
Архива
- Предавање о гуслама и певању уз гусле одржаће најбољи познавалац тог националног инструмента са Музиколошког института Српске академије наука и уметности др Данка Лајић Михајловић, која је била део тима Српске академије наука и уметности који је кандидовао гусле као српски национални инструмент на УНЕСКО-ву листу светске културне баштине - каже Ђорђо Прстојевић, уредник трибина Културног центра у Зрењанину.
Он напомиње да се, осим српског кола и славе, и гусле налазе на изузетној УНЕСКО-вој листи светске културне баштине од 2018 године.
Гусларско вече употпуниће народни гуслар Љубиша Атељевић.
КЦЗ
Препоручујемо
ГУСЛАМА ПРОТИВ ПОДЕЛА: Скупштина Савеза гуслара Црне Горе у Никшићу
05. 09. 2022. у 07:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)