УЛАГАЊЕ ВРЕДНО 7,7 МИЛИОНА ДИНАРА: У Лесковцу отворена два нова игралишта за децу

Игор Митић
Игор Митић

11. 10. 2022. у 17:26

ЛЕСКОВАЦ има два нова дечија игралишта у чије је опремање уложено 7,7 милиона динара. Поводом Дана града отворено је игралиште у Радничком насељу и код лесковачког хиподрома.

УЛАГАЊЕ ВРЕДНО 7,7 МИЛИОНА ДИНАРА: У Лесковцу отворена два нова игралишта за децу

фото: ГУ Лесковац

На игралиштима је постављена гумирана подлога као и велики број реквизита односно дечијег мобилијара. Игралиште код хиподрома има површину од 295, а у Радничком насељу 85 метара квадратних.

- Циљ нам је да деци пружимо пријатан и уређен амбијент за игру и забаву. Деца су наш приоритет. О њима и њиховим потребама највише бринемо када размишљамо шта је потребно урадити у нашем граду – казао је градоначелник Горан Цветановић.

На Дан града отворени су и обновљени тениски терени као и прва вежбаоница за псе у оквиру Спортско-рекреационог центра „Дубочица“.

фото: ГУ Лесковац

Цветановић је присуствовао и традиционаном уручењу једнократних новчаних награда младим талентима. Новчане награде, у износу од по 10 до 40 хиљада динара, добило је 150 ученика, студената и спортиста. За те намене је из градског буџета издвојено 3,9 милиона динара. Осим на Дан града, Лесковац најталентованије младе људе награђује и поводом школске славе - Светог Саве.

Један од награђених, Лазар Петровић, студент мастер студија на Правном факултету у Нишу, осим награде од градоначелника добио је и понуду за посао. Цветановић га је позвао да му се јави ако је заинтересован за рад у његовом кабинету.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?