МАНИФЕСТАЦИЈА ЧУВАР КУЛТУРЕ: У Суботици завршени девети "Завичајни дани"
НАШ најбољи трубач Дејан Петровић и "Биг бенд" спустили су завесу деветих "Завичајних дана" у Суботици.
фото: фејсбук
Манифестацију која чува културу и традицију Срба са обе стране Дрине затворио је Ненад Иванишевић, покрајински секретар за привреду и туризам, указујући на значај оваквих фестивала за целу Војводину.
- Ово је симболично затварање, јер нико није успео да затвори „Завичајне дане“, а многи су покушавали и покушаваће. Долазећи пре неколико дана из Херцеговине где сам рођен, остао ми је један камичак у ципели који ме је све време жуљао, али сам га сачувао, јер нико од нас не треба да се стиди онога што јесте и одакле је и да мисли да је нешто друго ако не живи више тамо. Када погледам са колико се љубави и труда чувају обичаји и традиција, песма и народно стваралаштво, поносан сам на све нас колико волимо своју земљу и никада ништа не може да буде важније од Србије – поручио је Иванишевић.
„Завичајне дане“ организује Савез српских удружења Севернобачког округа, а ове године обележио их је и концерт Данице Црногорчевић на препуном градском тргу.
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)