ДАНИ РАДОЈКЕ И ТИНЕТА ЖИВКОВИЋА: Сећање на славни брачни пар хармоникаша (FOTO)

С.БАБОВИЋ

30. 08. 2022. у 13:06

МАНИФЕСТАЦИЈА „Дани Радојке и Тинета Живковића” биће одржана вечерас од 19 сати у порти Цркве Везнесења у Глободеру код Крушевца, одакле порекло води најпознатија српска хармоникашица.

ДАНИ РАДОЈКЕ И ТИНЕТА ЖИВКОВИЋА: Сећање на славни брачни пар хармоникаша (FOTO)

С.БАБОВИЋ

Програм се традиционално изводи у знак сећања на Живковиће, а организатори су, под покровитељством локалне самоуправе, Културни центар Крушевац, МЗ Глободер и КУД „Радојкино коло”.

Унука познате уметнице Драгана Стевовић недавно је организовала и посебну меморијалну изложбу у Крушевцу поводом 20 година од смрти и 99 година од рођења Радојке Живковић.

- Нана је обишла цео свет, али није осетила позив да оде из Србије, обожавала је своју земљу, Крушевац, Глободер, била је поносна што је из ових крајева, свуда се појављивала у народној ношњи - каже за „Новости” Драгана Стевовић.

Радојка Живковић је са 71 годину активног наступања уврштена у Гинисову књигу рекорда. Већи део живота наступала је са супругом Милутином Тинетом Живковићем, који је био и неуморни концерт-мајстор и организатор турнеја. На десетине хиљада концерата, признања, компоновање данас већ култних кола попут „Тракторског”, „Тинетовог”, „Радојкиног” и „Мераклијског”, обележиле су стваралаштво чарапанске „Ширли Темпл”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ СЕ ЖАЛЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" СЕ ЖАЛЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)