"ЧЕТЕРЕШКО ПРЕЛО": Манифестација заказана за 16. јул
У НАСЕЉУ Четереже код Жабара, 16. јула одржаће се традиционално „Четерешко прело“, деветнаесто по реду, у организацији Центра за културу „Војислав Илић Млађи“ и Црквене општине.
Туристичка организација у Жабарима
На програму су наступи културно-уметничких друштава из општине Жабари и Београда, а биће приређена и етно изложба домаће радиности.
Манифестација се одржава у Четерешкој шуми, поред цркве посвећене дану рођења пресвете Богородице, која је 2010. године проглашена манастиром. У порти се налази и стара Црква Свете Тројице, саграђена као брвнара 1804. године, а обновљена 2000. године.
Препоручујемо
НА ПЛАНИНИ БОБИЈИ ИЗНАД ЉУБОВИЈЕ: Велики народни саборВидовдан-вазда пут и видик
28. 06. 2026. у 15:11
БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ У НИШКИМ СЕЛИМА: Брзо до дијагнозе без упута и заказивања
25. 06. 2026. у 15:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)