МАГИЈА СИНЕРГИЈЕ: Дани лесковачке мућкалице и шопског фолклора
У дворишту Шоп Ђокићеве куће, у центру Лесковца, одржана је манифестација „Дани лесковачке мућкалице и шопског фолклора“.
фото: ТО Лесковац
Она је плод сарадње туристичких радника Србије и Бугарске у оквиру прекограничног пројекта под називом „Магија синергије“.
Поред изложбе традиционалних производа из Лесковца и бугарског града Елин Пелин, организовано је и такмичење у припреми „Лесковачке мућкалице“ и „Шопске салате“.
Надметало се двадесетак тимова из Лесковца и околиних општина, а у лесковачкој Туристичкој организацији очекују да ће наредних година имати све већи број учесника.
- Циљ манифестације је да промовишемо Лесковац и његову богату гастрономску понуду. Са нашим пријатељима из бугарског Елин Пелина дружимо се другу годину заредом, а када пројекат буде готов наставићемо да и даље промовишемо мућкалицу као специјалитет по коме је Лесковац међу гурманима већ познат – истакао је Небојша Коцић, директор лесковачке Туристичке организације.
Стручни жири одлучио је да је, у категорији сениора, најбољу мућкалицу припремио тим лесковачког Дома ученика и студената, док је у јуниорској категорији победила Академија Јужна Србија односно Висока пословна школа из Лесковца.
Сениорску награду за најбољу шопску салату однео је ресторан „Томина прича“, док је међу јуниорима у овом надметању победила лесковачка Трговинско-угоститељска школа.
Специјалну награду за најоригиналнију и највеселију екипу на манифестацији добио је „Мото клуб Лесковац“.
фото: ТО Лесковац
ПОРЕД ХРАНЕ И ЗАБАВА
Културно-уметнички програм чинили су концерти Фолклорне групе „Ради Радев“ из Елин Пелина, КУД „Леминд“ из Лесковца, Плесне групе „Step by step“ из града домаћина као и наступ блех оркестра Исидора Зећировића. У време трајања манифестације организовано је и разгледање града туристичким возићем.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)