СЛУТЕ РОДНУ ГОДИНУ: Обичаји поводом Ђурђевдана у Рековцу

Зорица Глигоријевић

06. 05. 2022. у 11:48

ПОВОДОМ хришћанског празника Ђурђевдана, у многим крајевима, па и у Левчу, обичај је да се окити капија

СЛУТЕ РОДНУ ГОДИНУ: Обичаји поводом Ђурђевдана у Рековцу

Фото:З.Глигоријевиц

Ученице у Дому ученика у Рековцу са својим васпитачима, Јеленом Анђелић и Виолетом Ђурђевић, набрале су пролећно биље, исплеле венчиће и окитиле капије Дома. Ђаци и васпитачи слуте да ће година бити берићетна.

Пољопривредно-ветеринарској школи ће година несумњиво бити родна, јер вредне руке ђака и наставника неуморно раде на школској економији. Како је њихов мото „од сетве до пијаце“, они су повадили кромпир из једног од пластеника, а вишак су данас продавали на штанду у центру Рековца. У школи кажу да су водили рачуна о начину припреме земљишта за садњу, у које су посадили здраве кртоле, па позивају своје суграђане да купе квалитетан кромпир.

Фото:З.Глигоријевиц

Фото:З.Глигоријевиц

Фото:З.Глигоријевиц

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХОЋЕ ЛИ ИХ ТРАМП ЖРТВОВАТИ У ДОГОВОРУ СА СИЈЕМ? Опасне игре у Пекингу, цео свет чека расплет