КОНАЧНО МОГУ ДА УКЊИЖЕ СТАНОВЕ: Станари зграде у Микронасељу у Кикинди после две деценије решавају проблем

Р. ШЕГРТ

22. 04. 2022. у 08:25

ВЛАСНИЦИ станова у блоку А1, на крају Светосавске улице у Кикинди, затражили су од локалне самоуправе да реши проблем због којег дуже од две деценије не могу да укњиже своје некретнине. Њихова зграда је једина у граду која није легализована због имовинских односа над земљиштем на којем се објекат налази. Овај стамбени блок изграђен је на пет катастарских парцела, површине 13.000 метара квадратних, а власници су били НИС и Покрајинска влада.

КОНАЧНО МОГУ ДА УКЊИЖЕ СТАНОВЕ: Станари зграде у Микронасељу у Кикинди после две деценије решавају проблем

Фото Р. Шегрт

Зграда има осам улаза, са 134 стана, а први су усељени још пре 35 година. Због проблема са власништвом над парцелама још увек није могуће легализовати станове, па је некретнине теже продати, а на њих није могуће ставити ни хипотеку. Зато су представници свих осам стамбених заједница затражили помоћ Града.

- Дуже од 20 година тражимо решење овог проблема, али смо увек добијали само обећања. По закону се све некретнине морају легализовати, а за нашу зграду у катастру пише да је без грађевинске дозволе. Због тога смо од градске власти затражили да коначно реши спорне проблеме власништва - каже Миленко Рвовић, власник стана у том блоку.

После састанка са представницима стамбених заједница, из Градске управе стигло је објашњење да су парцеле које су биле у власништву НИС-а и Владе Војводине, од краја прошле године у власништву Града Кикинде. Сада је планским документом потребно формирати јединствену парцелу на којој је зграда. Тај посао требало би да се заврши овог лета.

- Надамо се да ће наредне године власници моћи да укњиже своје станове - изјавила је Јелена Бајић Иветић из Секретаријата за урбанизам града.

ТРОШКОВИ

ЛОКАЛНА самоуправа сносиће све трошкове легализације земљишта, па ће станари плаћати само легализације станова. За геодетско снимање и обележавање, поступке парцелације и препарцелације, из градске касе издвојено је 1,5 милиона динара, навео је Мирослав Дучић, члан Градског већа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)