ТАСТЕР ЗА ПРЕЛАЗАК УЛИЦЕ: У вршачком селу Избрипте постављају модерни семафор
КОД ОШ „Жарко Зрењанин“ у вршачком селу Избиште биће постављен семафор за пешаке, како би се повећала безбедност ђака и свих осталих учесника у саобраћају.
Фото: Профимедиа
Вредност те инвестиције је близу три милиона динара, од којих је 1,8 милиона обезбедио Покрајински секретаријат за саобраћај, а остатак Град Вршац.
Семафор ће имати тастер, чијим ће се притиском аутоматски упалити зелено светло за пешаке, а црвено за возаче моторних возила.
У локалној самоуправи кажу да такав систем управљања саобраћајем на раскрсницамама има знатне предности у односу на класичне системе, јер омогућава прилагођавање тренутним саобраћајним захтевима.
Препоручујемо
"ЧУО САМ ТУТЊАВУ И ОНДА ЈЕ ПОЧЕЛО ДА ТРЕСЕ": Нови земљотрес погодио Србију
09. 05. 2026. у 09:21
ДАЛИБОР МАРКОВИЋ ПАЛМА НАЈАВИО: Јагодина и два града из Русије - побратими!
08. 05. 2026. у 20:38
СУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НОВОМ ПАЗАРУ: Страдале четири особе у тешкој саобраћајној несрећи
06. 05. 2026. у 15:28
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)