ДОНАЦИЈА МИНИСТАРСТВА ЗДРАВЉА: Геронтолошки центар у Суботици добио три санитетска возила

ГЕРОНТОЛОШКИ центар у Суботици добио је три санитетска возила, намењена за превоз корисника који користе медицинска помагала. Реч је о донацији Министарства здравља у вредности од око 15 милиона динара.

ДОНАЦИЈА МИНИСТАРСТВА ЗДРАВЉА: Геронтолошки центар у Суботици добио три санитетска возила

фото:Ј.Л.

- Возила ће запосленима олакшати посао а корисницима кретање. Једно возило је испоручено, очекујемо још једно возило хитне помоћи комплетно опремљено и једно за превоз пацијената за дијализу – објаснила је Бранкица Тешановић, директорка Геронтолошког центра. – Имамо  доста корисника са хендикепом који користе медицинска  помагала и ова возила ће користити за њихов превоз. Раније су били организовани излети, посете културним дешавањима тако да ће и за то ова возила бити од велике користи, олакшати им кретање и обогатити њихов свакодневни живот.

     Геронтолошки центар тренутно има 385 корисника, којима су дозвољене посете које морају унапред да се закажу.Пошто нема заражених ни међу запосленима, ни међу корисницма, вакцинисани могу да изађу у посету сродницима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Коментари (0)

ОБРТ: Такер Карлсон саопштио ударну вест