ИЗГУБИЛИ ПЕТ ПАЦИЈЕНАТА: Тежак дан за запослене у лесковачкој Ковид болници
У лесковачкој Ковид болници, у последња 24 часа, од последица инфекције вирусом корона преминуло је пет особа од којих четири нису биле вакцинисане, а све су имале тешке пратеће болести.
Фото: И.М.
Борбу са опаким вирусом и основним болестима изгубили су невакцинисани Лесковчанин, у својој 71. години живота, једна особа из Грделице, стара 77 година, два пацијента из Бојника, стари 85 односно 83 године колико је имала и једна вакцинисана особа из Лесковца.
У поменутом периоду један пацијент је упућен у другу здравствену установу. Ковид зона у Лесковцу није имала пријем новооболелих, док је отпуштено 12 пацијената, па су тренутно хоспитализоване 73 особе.
Позитиван налаз на ковид инфекцију имају 70, а негативан три пацијента. На терапији кисеоником су 44 особе. У болници су 52 пацијента из Лесковца, 13 из Власотинца, пет из Лебана и три из Бојника. Међу њима су и три радника у здравству.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)