ТИОДОРОВИЋУ УРУЧЕНО НАЈВИШЕ ПРИЗНАЊЕ РОДНОГ ГРАДА: Новчани део донирао врањској школи
ЕПИДЕМИОЛОГУ проф. др Браниславу Тиодоровићу уручено је највише градско признање "31. јануар" у његовом родном Врању.
Д. Ристић
У емотивном обраћању присутнима на свечаној академији поводом Дана града, Тиодоровић је признао да се родном граду враћа са усхићењем и сетом.
- Као и Бора Станковић свој животни век провео сам ван Врања, али он је остао мој непресушни извор инспирације и до краја живота ћу се враћати њему. Како је велики Иво Андрић рекао ,,Живот није време које пролази, већ дани који се памте”, а ја ћу памтити овај дан - рекао је Тиодоровић.
Он се одрекао новчаног дела награде, који ће бити уплаћен на рачун О.Ш. ,,Јован Јовановић Змај”. Поред епидемиолога Тиодоровића, признања "31. јануар" су уручена и његовим колегама, врањским лекарима др Сунчици Милошевић, др Снежани Тасић и др Небојши Стошићу.
Такође, награђени су и Бранка Марковић, професорка српског језика и књижевности, Драган Мининчић Цига, издавач и библиофил и Слободан Јовановић, вокално-инструментални уметник.
У уметничком делу програма наступили су ансамбл ,,Станислав Бинички”, солисткиње Катарина Божић и Биљана Васиљевић, певачи врањских песама Ивана Тасић и Бранимир Стошић Каце.
Препоручујемо
ИЗМЕНЕ ЗБОГ БОЛЕСТИ ГЛУМИЦЕ: Промењен репертоар Позоришта "Бора Станковић" у Врању
01. 02. 2022. у 15:25
КОРОНА РУШИ РЕКОРДЕ НА ЈУГУ СРБИЈЕ: Расту бројке прегледаних, тестираних и оболелих
01. 02. 2022. у 14:35
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)