ПРИПРЕМЕ ЗА БОГОЈАВЉЕЊЕ: У Вршцу почела пријава за пливање за Крст часни
У ВРШЦУ је данас почела пријава учесника за пливање за Крст часни, које ће се уз благослов епископа Банатског Никанора, десети пут обавити на Градском језеру на Богојављење.
Grad Vrsac
Пријава траје до среде, 5. јануара, у просторијама Црквене општине од 9 до 12 часова.
Сви пливачи морају бити крштени у православној цркви, да су пунолетни и да имају пребивалиште на територији Вршца.
Програм ће бити исти као и претходних девет година – најпре ће бити обављена традиционална Архијерејска литургија у Саборном храму, након које црквена литија креће улицама града до Градског језера.
Након такмичарског пливања, биће уприличена додела награда свим учесницима манифестације, уз пригодан културно-уметнички програм.
Препоручујемо
„ЗМИЈАЊСКИ ВЕЗ“ ПРЕДСТАВЉЕН У ВРШЦУ: Изложба у Градском музеју отворена до 9. марта
06. 02. 2026. у 13:54
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)