ЦЕНТРАЛА НА КРОВУ: Вредна донација за Економску школу у Пироту
ПИРОТ је, од Фонда за отворено друштво, добио вредну донацију за унапређење енергетске ефикасности.
Фото: В.Ћирић
Реч је о доднацији којом ће бити купљени панели и опрема за соларну електрану. Како нам је речено у градској управи мини централа снаге 50 киловата биће монтирана на крову овдашње Економске школе.
Циљ донације јесте промоција обновљивих извора енергије. Новац који се уштеди на основу бесплатне сунчеве енергије биће употребљен за куповину учила, опреме и едукацију наставника и ученика ове пиротске школе.
БОНУС ВИДЕО:
СВИ ГА ВОЛИМО КАДА СЛАВИМО: Како је настао ватромет?
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)