ЗЛАТНА БУКЛИЈА: Документарци ТВ центра освојили две нове награде
ГРАНД при на фестивалу у Словачкој и прва награда на Међународном фестивалу документарног филма „Златна буклија“
Фото:ТВ Центар
Документарни филм „И сутра је Ђурђевдан“, у продукцији свилајначког ТВ Центра, на управо завршеном 27. Интернационалном филмском фестивалу “Голден беггар“ у Kошицама у Словачкој освојио је Гран при фестивала у телевизијској категорији. За овогодишње награде конкурисало је 277 остварења из 51 земље света.
Фото:ТВ Центар
- Главна награда фестивала већ је постала престижна награда и доказ успешног и креативног рада. Фестивал од 1995. године у први план ставља остварење локалних телевизија, а последњих година уведене су највише награде и за младе ауторе и продукцијске куће – оценио је Предраг Тодоровић, главни и одговорни уредник ТВ Центра.
Он је подсетио да је на истом прошлогодишњем фестивалу, одржаном онлајн, документарни филм ЛУ-ЛУ-ЛУ-ЛУ из њихове продукције освојио специјално признање, па је њиховој екипи на на овогодишњој церемонији уручена и ова диплома.
Фото:ТВ Центар
Само неколико дана раније, репортажа ТВ Центра “Последња одбрана” освојила је прву награду на 16. Међународном фестивалу документарног филма “Златна буклија“. Репортажа говори о педесеттрогодишњем голману ФK “Kушиљево” Слађану Тодоровићу.
Препоручујемо
МОСТОВИ САРАДЊЕ: Смедерево окупља делегације из региона пред "Нушићеве дане"
08. 12. 2025. у 13:21
БЕЗ СТРУЈЕ СУТРА ДЕО ПАРАЋИНА: Најављени радови на нисконапонској мрежи
07. 12. 2025. у 23:15
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)